Monday, November 30, 2020 3:16

Nový notebook pouze za 1300 Kc!

Napsal uživatel dne 18.8.2008 v 13:56
Článek je napsán v kategoriích Nezařazené a zatím má Bez komentáře .

Ano, čtete správně! Tajvanská firma ohlásila vydání notebooku POUZE ZA 75 USD To znamená cca 1230 Kc! Prectete si o této horké novince více!

 OLPC

Firma Taiwanese company Carapelli Ltd. ohlásila vydání nového notebooku s názvem World’s Cheapest Laptop – v překladu – Nejlevnější notebook na světě. To jen potvrzuje ohlášená doporučená cena, jež činí 75 US Dolaru, to znamená zhruba 1300 Kc! Jde o korporaci OLPC – One Laptop Per Child (jeden notebook pro kazde dite).

Pujde opravdu o skormný notebook do školy, ale to našim dětem opravdu stačí.

Procesor s frekvencí 400 MHz, 7″ obrazovka, 128 MB SDRAM, 1 GB Flash Memory, a operační systém linux.

Již z této specifikace lze vyvodit, že místo HDD má tento notebook pouze 1 GB flash, z toho hodne zabírá linux + předinstalované programy, takže volného místa zbyde jen velice málo. To omezuje děti od zbytečných her a tudíž zaručuje, že děti nebudou ve škole hrát na notebokach hry, ale budou opravdu pracovat.

Notebook ma take předinstalovaný textový editor a tabulkový procesor, poté přehravač multimédií a fotografií. Samozdřejmé má i internetový prohližeč a kreslící software. Za tuto cenu je nabušený programama a výkonem!

Ohlášená doba výroby je na rok 2010.

Více informací zde.

Pro nedočkavce – nyní lze obědnat stejný notebook za zvýšenou cenu – 187 USD to znamená cca 3000 Kč. Avšak tahle cena je přemrštěná a je lepčí si počkat 3 roky na extra nízkou cenu, kdy se notebook bude vyrábět hromadně a bude stát pouze 1300 Kč!

Můžeš napsat komentář, nebo na nás odkázat ze své vlastní stránky.

Okomentovat článek

Nejdříve se přihlašte pro komentování článku.