Wednesday, October 21, 2020 0:57

UMPC Gigabyte M912

Napsal uživatel dne 8.7.2008 v 22:06
Článek je napsán v kategoriích Modely a zatím má Bez komentáře .

Gigabyte M912 – novinka od výrobce počítačových komponentů. Gigabyte větří peníze v novém tržním segmentu a nechce zaspat. Připravuje se na uvedení vlastního UMPC s procesorem Atom.

Společnost Gigabyte, známější spíše jako výrobce základních desek než jako dodavatel kompletních systémů, oznámila svůj nejnovější záměr využití CPU Atom.
Přestože
Gigabyte U60 nebyl úplně špatný stroj a měl více možností rozšíření než jeho konkurence, vysoké ceny nesedly většině spotřebitelů.

Nejnovější přírůstek rodiny UMPC je M912, který sází na styl Kohjinsha mini-notebooků. Je to konvertibilní tablet-PC, spíše než ploché zařízení stylu „Mobile-Internet“ nebo sklopný Netbook.Je osazen CPU Atom 1.6GHz, grafikou Intel, 8.9″ dotekovým displejem, podsvětleným LED diodami.

Jinak nepřináší Gigabyte M912 nic podstatně nového: osazen je standardním 2,5“ HDD, WiFi b/g, má Bluetooth, rádio, nechybí integrovaná webkamera. S hmotností 1.3 kg spíše patří do kategorie středně těžkých přístrojů této velikosti. Na rozdíl od Kohjinsha SX3 nebude mít pod kapotou optickou mechaniku.

Cena zatím sice nebyla zveřejněna, očekává se však, že M912 bude uveden v maloobchodní ceně US $ 699 (10.490 Kč). Předpokládá se, že v Singapuru může být Gigabyte M912 k dostání začátkem srpna, údaje o dostupnosti v ostatních regionech nejsou v této chvíli jsou k dispozici.

Můžeš napsat komentář, nebo na nás odkázat ze své vlastní stránky.

Okomentovat článek

Nejdříve se přihlašte pro komentování článku.