Monday, January 25, 2021 21:11

EEE Pc 100 – odzkouseno na lidech

Napsal uživatel dne 6.10.2008 v 06:36
Článek je napsán v kategoriích Modely a zatím má Bez komentáře .

Jiz asi měsíc mam zakoupen Nejlepší model EEE PC – 1000H a aktivně ho používám na práci i zábavu! Přečtěte si zkušenosti a můj pohled na nejmodernější EEE Pc


První co bylo po rozbalení EEE Pc, bylo nabíjení baterie, poté co byla nabytá, jsem EEE Pc natěšeně zapnul a byl jsem příjemně překvapen, kromě stereo reproduktorů jsem nalezl i stereo mikrofon! Poměrně velkou pohodlnou klávesnici , velice pěkně cilivý TouchPad, webkamerku a 4 tlačítka – 2 na nastavení obrazovky (vypnout, zapnout, změnit rozlišení) a dvě konfigurovatelná, takže jsem mohl jedním stiskem zapnout jakýkoliv program (například Microsoft word).

 


Po zapnutí na mě vykoukl Windows XP v celé své české kráse. Po krátké jednoduché doinstalci, kde jsem zadával svoje jméno a podobné jednoduché věci jsem se dostal na plochu, která je k nerozeznání od XP na stolním počítači. Všechny ovladače byly nainstalované a proto jsem se rovnou vrhnul na instalaci programů, během půl hodiny jsem měl nainstalovaný Microsoft office, ICQ, Microsoft FrontPage a byl jsem připraven k fungování. Vše jsem vypnul a připravil si EEEčko zítra do školy.


Pro jistotu jsem si s sebou vzal i myš. Vše to vážilo asi 1.5 kg a vůbec sem nepoznal že nesu něco navíc.


Ve škole jsem měl možnost si vyzkoušet sílu WiFi. Připojil jsem se k WiFi, co je o 3 místnosti vedle, takže to proniká přes 3 stěny. Internet fungoval výborně, i když jsem se připojoval na jedno z nejlevnějších AP (access point – přístupový bod). Klávesnice je na psaní pohodlná. Ani po 45 minutách psaní mě nebolely ruce. Ve škole je prostě EEE Pc k nezaplacení.


Odpoledne jsem jel vlakem z Břeclavi do Zlína. To je něco okolo 80 km a tudíž asi 1,5 hodina „rychlíkem“ + 30 minut místním „osobákem“. Po vstupu do vlaku jsem se usadil a během 1 minuty jsem měl rozbalené a najete EEEčko. Díky klávesovým zkratkám jsem během 10 sekund vypnul nepotřebné funkce, které by „žraly“ energii z baterie. Vypnul jsem WiFi, Bluetooth, Zvuky a ztlumil svítivost displeje. Začínal jsem na 100 % baterie. Po dojetí do cíle jsem měl 84 % tudíž za 2 obyčejné nenáročné práce ubylo pouze 16 %. Z toho vyplývá  že by mi EEEčko vydrželo 12,5 hodiny!


Ve vlaku jsem málem zapoměl vystoupit. Vlak již zastavoval na zastávce kde jsem měl vystoupit. EEEčko jsem měl vypnuté a zbalené z cca 20 sekund, takže jsem stihl bezpečně vystoupit. Tohle bych s obyčejným Notebookem nestihl, protože než bych ho nacpal do nemotorné velké tašky, nebo čekal až se vypne, nestihl bych vystoupit.


Tohle není vymyšlené. Vše je to podle pravdy. EEEčko je teď pro mě věc, bez které se ve škole neobejdu a když nemám co dělat, na EEEčku se vždy najde nějaká ta zábava. Nosím ho všude s sebou, protože je lehké a i když je jen pár minut času, stihnu s EEEčkem udělat opravdu cokoliv, protože vypnutí i zapnutí je otázkou desítek sekund.


 


Tento článek byl napsán Benjamínem Králem speciálně pro portál EEE.cz

Můžeš napsat komentář, nebo na nás odkázat ze své vlastní stránky.

Okomentovat článek

Nejdříve se přihlašte pro komentování článku.